Skip to main content
Sitenizle ilgili anlık, acil, geçici ve önemli bilgileri kullanıcılara duyurabilmenizi sağlar.
Millileştirilmiş. Uluslararası Pardus Linux nedir ?

Deep-Kod Genç Nesil Bilgi Paylaşım Platformu'a Hoş geldiniz!

Merhaba, Kardeşim! Seni aramızda görmek güzel ama sitemizden daha iyi yararlanabilmen için "GİRİŞ" yapmalı ya da "KAYIT" olmalısın.Bilgi güvenliği,emek hırsızlığının önüne geçmek adına sende bir teşekkür edebilirsin.İlgi ve alakandan dolayı Deep-Kod Genç Nesil Bilgi Paylaşım Platformu yönetimi olarak teşekkür ederiz.[GENÇ NESİL BİLGİ PAYLAŞIM PLATFORMU]

Giriş ya da Kayıt

(Sadece kayıtsız kullanıcılar tarafından görüntülenebilir.)

11okY.png

Bütün büyük işler, küçük başlangıçlarla olur.
Her şeyin mühim noktası, başlangıçtır.

AZERBAYCAN
TÜRKİSTAN
KIRGIZİSTAN
TÜM TÜRK MİLLLETLERİ C*

“Türk Telekom Siber Güvenlik”

Türk Telekom’dan Türkiye’nin En Büyük Siber Güvenlik Merkezi

Haberi Görüntüle 09.01.2019

"STM" Siber Güvenlik

STM, Yeni siber tehdit durum raporunu açıkladı.

Haberi Görüntüle 09.01.2019

Sosyal Medya Görsel Boyutları Nelerdir?

247
78
1
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sosyal Medya Görsel Boyutları Nelerdir?
#1
Sosyal ağlar kişilerin birbiri ile daha aktif bir şeklide etkileşimde olmasına yardımcı olan bir unsurdur. Sosyal ağlarda bulunan hesapların daha aktif olarak yönetilebilmesi için de görsel boyutlarına dikkat edilmesi gerekir. Yapılacak olan görsel boyut çalışmaları ile daha hızlı sosyal ağlara sahip olacak olan kişiler, net megapiksel ile görsel yayınlama işlemlerini de yapabilir. Bu sebeple görsel boyutların  bilinmesi halinde daha süratli bir sosyal ağa sahip olmak mümkün olur. İdeal olan görsel boyutları için yapılacak olan çalışmalar görsellerin daha net olarak paylaşılmasını sağlar.

Sosyal Medya Görsel Boyutları
Günümüzün kullanılan sosyal ağları facebook, twitter, Google+, linkedin, pinterest, instagram ve youtube’tur. Paylaşımlar yapılan bu ağlar için ideal olarak belirlenen görsel boyutlar vardır. Sosyal medya ağlarının kullandıkları görsel boyutlar değişiklikler gösterir.

Facebook
Sosyal ağlar arasında en çok kullanılan bağlantılardan bir olan facebook görsel boyutları şu şekildedir:
Profil fotoğrafı boyutu 180 X 180 piksel, kapak fotoğrafı 851 X 315 piksel, uygulama ( sekme ) görseli 111 X 74 piksel, bağlantı görseli 1200 X 627 piksel, paylaşılan görseli, 1200 X 1200 piksel şeklinde boyutlandırılır.

Twitter
Twitter sosyal bağlantısının görsel boyutları şu şekildedir:
Profil fotoğrafı boyutu 400 X 400 piksel, kapak fotoğrafı 1500 X 500 piksel, paylaşılan görsel 1024 X 512 piksel, timeline görsel ön izleme 220 X 440 piksel boyutundadır.

Google+
Profil fotoğrafı 250 X 250 piksel, Kapak fotoğrafı 2120 X 1192 piksel, paylaşılan görsel (minimum boyut) 250 X 250 pikseldir.

Linkedin
Linkedin’de kişisel hesaplar ve şirket sayfaları bulunmaktadır. Linkedin sayfalarında kullanılan görsellerin boyutları da farklılıklar gösterir.
Kişisel Hesaplardaki görsel boyutlar şu şekildedir; Profil fotoğrafı 200 X 200 piksel, kapak fotoğrafı 1400 X 425 pikseldir.
Şirket Sayfalarının görsel boyutları ise şu şekildedir; Standart logo 100 X 60 piksel, kare logo 50 X 50 piksel, Banner görsel 646 X 220 pikseldir.

Pinterest
Profil fotoğrafı 600 X 600 piksel, pano görseli 222 X 150 piksel iken, pin görseli minimum 600 piksel olup üst sınırı yoktur.

Instagram
Instagram, özellikle günümüz gençlerinin beğenerek kullandığı sosyal bir paylaşım sitesidir. Paylaşım sitesinin öğelerinin boyutları şu şekildedir; Profil fotoğrafı boyut 161 X 161 piksel, paylaşılan görsel web’te 612 X 612piksel iken, mobildeki paylaşılan görsel boyutu 510 X 510 pikseldir.

Youtube
Profil fotoğrafı boyutu Google+’tan çekilir. Kanal fotoğrafı boyutu 2560 X 1224 piksel, video görseli boyutu 1280 X 720 pikseldir.

Sosyal medya görsel boyutları nelerdir?
Sorusunun cevabı yukardaki şekildedir. Görsel boyutlar zaman zaman değiştirilebilir. Boyutlarda oluşacak olan boyut değişiklikleri infografikde yayınlanır. Olabilecek herhangi bir değişikliği öğrenmek için infografik üzerinden yenilikler takip edilebilir. Doğru boyutların kullanılması sosyal hesapların daha hızlı akmasını sağlar. Daha hızlı yüklenecek olan sayfaların daha fazla takipçileri olur. Günümüzde sosyal ağ üzerinden ticari reklam uygulaması yapan firmaların boyutlandırma konularına daha fazla dikkat etmeleri gerekir.
Cevapla

İçeriği görüntüleme izniniz bulunmuyor!

Üzgünüz, içeriği görüntüleyebilmek için giriş yapmalı ya da kayıt olmalısınız.

Giriş ya da Kayıt

RE: Sosyal Medya Görsel Boyutları Nelerdir?
#2
Kaliteli bir konu olmuş.Devamını dilerim.
Cevapla

İçeriği görüntüleme izniniz bulunmuyor!

Üzgünüz, içeriği görüntüleyebilmek için giriş yapmalı ya da kayıt olmalısınız.

Giriş ya da Kayıt


Yorum yapma izniniz bulunmuyor!

Üzgünüz, yorum yapabilmek için giriş yapmalı ya da kayıt olmalısınız.

ya da

Kayıt ol!

Topluluğumuzda yeni bir hesap oluşturun.

Kayıt


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi